Giriş ve Kayıt Ol

                                      

Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

Ana Sayfa  Hesabınız  Bize Ulaşın  BAYBURT  FORUMLAR  Biyografiler  Firma Rehberi  Aramızdan Ayrılanlar

ANA MENÜ
 Ana Sayfa
HiZMETLER
· Firma_Rehberi
BAYBURT
 Bayburt
 BayburtTurkuleri
 BayburtResimleri
 Yemekler
 Sanatcilar
 Hemserilerimiz
 Destanlar
 Kaybettiklerimiz
 Eczane
 SehitGazi
 Okullarımız
 Fikralar
 KamuKurum
 Muhtarlar
ÜYE MENÜSÜ
_SOMRESTRICTEDMEMBERS Mesajlarınız
ViDEO-KLiP
 Flashlar
 Videolar
iSLAMiYET
 KuranOgren
 NamazSureleri
 NamazDualari
 Kuran_ve_bilim
 Esma-ulHusna
 DiniSorular
 İslam Ahlakı
TARiH
 OsmanliArsiv
HABERLER
_SOMRESTRICTEDMEMBERS Çok Okunanlar
 Haber_Arsivi
_SOMRESTRICTEDMEMBERS Haber Öner
GENEL BiLGiLER
 Atasozleri
 TarihteBugun
 İlk Yardım
iL iDARECiLERiMiZ
 Milletvekillerimiz
 Valilerimiz
 BelediyeBaskanlari
 KamuKurum
DEDE KORKUT
 DedeKorkut2007
 DedeKorkut2008
 DedeKorkut2009
 DedeKorkut2010
 DedeKorkut2011
 DedeKorkut2012
ÜYE MENÜ
Ip Numaraniz: 54.156.92.138
 Hoşgeldin
Üye Ol
Yanlis Parola

 

Site Üye Bilgisi:
Bugün: 0
Dün: 3
Bekleyen: 2
Toplam Üye: 4113
Son: Aug 19, 2017uzokowyf Aug 19, 2017amupiqyz Aug 19, 2017ehyxem Aug 17, 2017iteticad Aug 17, 2017ivituwe Aug 17, 2017ozyfupej Aug 16, 2017epyxamyn Aug 14, 2017oqarekah Aug 14, 2017owadifiba Aug 13, 2017inetyjej
Bağlı Üye
Misafir:
Üye:
Toplam: 0
Baglantilar:
Ziyaretçi:
Üye:

Bayburtlunun İnternetteki Adresi Bayburt Rehberi.Com
ZİYARETÇİ SAYISI
Pazartesi7834
Salı7511
Çarşamba7046
Perşembe7232
Cuma5487
Cumartesi7364
Pazar5879
Toplam:6765581
En Çok:8965

EN AKTİF ÜYELER
1: muhsin - 1073659 puan
2: umut - 958100 puan
3: atakan_69 - 409698 puan
4: onemli - 146205 puan
5: HALKINNABZI - 144076 puan
6: yemliha - 119151 puan
7: erhanSEZEK - 118040 puan
8: goksen - 111195 puan
9: guloyran - 104095 puan
10: nurhayat - 82096 puan
11: baki - 78577 puan
12: seymen - 68015 puan
13: onderkaraoglu - 65435 puan
14: ibrahim69 - 63790 puan
15: alp - 62535 puan
GOOGLE ARAMA
Özel Arama
SİTE İÇİ ARAMA
Rastgele Üyemiz
ivodome

Durumu:
Üyelik Tarihi: Jan 07, 2017
Mesaj Sayısı: 0Canlar
Click Image

Sayfasına Git
E-Kart

Tanıdıklarınıza Bayburt Resimlerinden E-Kart Göndermek İstermisiniz

Haberi ... ta paylaş.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG
Sendika: SAĞLIK SEN DEN BİRLİK GECESİ 11 Punto  14 Punto 
Sendika
Sağlık Sen Bayburt Şube Başkanlığınca  Ebeler Hemşireler psikologlar Anneler Eczacılar Günü Olması Sebebiyle Birlik ve Beraberlik Kaynaşma Programı Düzenlendi
MUSTAFA AKER[BAYBURT REHBERİ] Sağlık Sen Bayburt Şube Başkanlığınca  Ebeler Hemşireler psikologlar Anneler Eczacılar Günü Olması Sebebiyle Birlik ve Beraberlik Kaynaşma ProgramI Beyzade Düğün salonunda gerçekleşti.
Programa Sağlık Sen İl Başkanı Fikret Lökoğlu nun yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Bayburt ilinde görev yapan ebeler hemşireler ve sağlık personeli katıldı.
Katılımın ve ilginin yoğun olarak görülen Programda ;Sağlık-Sen Bayburt Şubesi ve Kadın Komisyonu Başkanlığınca  düzenlenen Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar günü kutlama programına hoş geldiniz, şeref verdiniz diyerek sözlerine başlayan Sağlık Sen Şube Başkanı Fikret Lökoğlu sözlerine şöyle devam etti;" Dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız, anne ve bebek sağlığının en temel koruyucusu olarak gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan ebelerimizin “Ebeler Haftası’nı, tarih boyunca hemşirelik mesleği olarak hep saygın bir yer tutan ve sağlığımıza sağlık katan hemşirelerimizin “Hemşireler günü’nü, kelimelerle anlatılamayan, karşılıksız sevgi, sabır ve fedakârlığın en güzel tarifini yapan tüm annelerimizin “Anneler Günü’nü kutluyorum.
Hayatı kutsal bir emanet sayarak eşsiz bir fedakârlıkla insanımıza hizmet eden sağlık ailesinin en değerli varlıkları şüphesiz kadınlarımız olan ebeler ve hemşirelerimizdir.
 İnsan denildiğinde, can denildiğinde acılarını, yorgunluklarını, kırgınlıklarını, uğradığı haksızlıkları, geride bırakıp derde derman olmak için çırpınmak gerçekten yüce bir ruh gerektirir. Hemşirelik ve ebelik: güç çalışma saatleri gerektiren; özveri sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran, analık duygularıyla taçlandırılan ve bunu mesleğini icra ederken her fiilinde gösteren zor ve kutsal meslektir.

 Herkes için önce can, sonra canan gelirken, sağlık çalışanları için her zaman önce canan gelir. Sağlığa emek verenler, insana ve hayata en yalın haliyle bakar. İnsan, insan olduğu için kıymetlidir. Hayat en değerli varlık olduğu için hizmete layıktır. Medeniyetimizi farklı ve eşsiz kılan bakış da budur. 
Şeyh Edebali’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın, İnsanı yücelt ki devlet yücelsin” anlayışının ete kemiğe büründüğü hizmet alanı sağlıktır. Bu yüzden diyorum ki, şayet Yeni Türkiye yaşatma ideali üzerinde büyüyecekse ilhamını sağlık çalışanlarından almalıdır. İnsana ve hayata hizmet konusunda bu ruhu korumak ve geliştirmek devletin asli görevi olmalıdır. 

Devletimize, hükümetimize her platformda sesleniyoruz ve şu taleplerimizi huzurunuzda tekrar dile getiriyoruz: İstihdam politikaları yeniden gözden geçirilmeli ve zamana uygun hale getirilmelidir. Ek ödemeler emekli keseneğine yansıtılmalıdır. Yıpranma payı en kısa sürede hayata geçmelidir. 

Performans sistemi değişmeli ve adil bir yapıya büründürülmelidir. Kreş sorunu sorun olmaktan çıkmalıdır. Mesleki uzmanlaşmaya önem verilmelidir. Şiddetle mücadele etkin bir şekilde yürütülmelidir. Bu ve benzeri taleplerimizi bu program vesilesi ile yeniden dile getiriyoruz.

İnsana ve hayata hizmet konusunda bu ruhu korumak ve geliştirmek devletin asli görevi olmalıdır. Sağlık çalışanları ve özellikle sayıları yetersiz olan hemşirelerimiz reformların yükünü bugüne kadar çok büyük fedakârlıklarla omuzlarında taşıdı. 

Bu fedakârlık artık karşılıksız bırakılmamalıdır. Çalışma ortamlarında onlarca mesleki riski göze alarak çalışan, hemşirelerimizi, sağlık çalışanlarımızı, ruhen, bedenen ve sosyal açıdan güçlendirecek adımlar atılmalıdır.

Yetersiz istihdama rağmen vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alması için, ‘sizin sağlığınız bizim mutluluğumuz’ diyerek hastalarımız için umudun adı olan sağlık çalışanlarımızın çalışmaları takdire şayandır.15 Temmuz gecesinde verilen destansı mücadelede de sağlık çalışanlarının payı büyüktür;"Canları pahasına görevlerinin başına koşan, sağlık hizmetinin her kademesindeki arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyor ve kutluyoruz.


 Bizler Sağlık-Sen ailesi olarak, üyemizin, insanımızın, ülkemizin geleceğini önemsiyoruz. Üyelerimiz bizim aile bireylerimizdir. Biz aile bireylerimizin üzüntülerini, sıkıntılarını ve dertlerini azalmak istiyoruz. Bunun için bu yola koyulduk. Sesimiz zayıftı sizler sayesinde güçlendi, sayımız azdı sizlerle birlikte çoğaldı.

 Sendikamız İlimizde ve Ülkemiz genelinde Öncü ve Marka bir sendika haline dönüştü. İlkemiz, haklının yanında olmaktı olduk. Düşenin elinden tutmaktı tuttuk. Demokrasiden yana olduk. Hak ve hürriyetlerin korunmasından yana bir duruş sergiledik. Zulmeden zihniyetin tarafında asla yer almadık. Birilerinin ekmeğine yağ sürme anlayışı ile sendikacılık yapmadık, yapmayacağız. Sendikal üslubumuz olarak asla kişisel hakları ortadan kaldıracak bir yol benimsemedik. Doğrudan yana yürüyenlerden olma noktasında tercihte bulunduk. Hep doğrunun yanında yer aldık.
Ne aldanan, ne de aldatan olduk. Sözün doğrusu neyse hiç korkmadan, çekinmeden tam ortasından söyledik. Üyelerimizin her zaman yanında olmaya çalıştık. 

Hasta olanlarımıza koştuk, Ölüm acılarını paylaştık. Sevinçli günlerimizde hep beraber neşelendik. Biz sizleri; Türkiye’de yaşayan her toplumun ve her fikrin temsilcisi olan Sağlık-Sen’le yürümeye davet ettik. Arkamızdan gelin demedik. Beraber yapalım diyoruz. Haklı olanın davasında birlikte mücadele edelim diyoruz. Haksızlık nereden ve kimden gelirse gelsin ona karşı olalım istiyoruz. 

Bu ülkenin ayrılıklara değil, birbirini sevmeye ihtiyacı var. Gönül seferberliğine ihtiyacı var, gönülleri fethetmeye ihtiyacı var, yüreklice sendikacılık yapmaya ihtiyacı vardır. El birliği, gönül birliği, yürek birliği ile sendikacılık yapalım. Bu birliğin önünde ise hiç kimse duramayacaktır. Çünkü birlik, her kuvvetin üzerinde bir kuvvettir. 

Sağlık-Sen Bayburt Şube yöneticileri olarak, göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana kesintisiz bize verdiğiniz destekle Bayburt’ta tüm kurum ve kuruluşlarda, çalışan oranına göre en yüksek üye sayısına ulaştık. Tabiri caizse 2009 yılından bu yana Türkiye rekoru Bayburt Sağlık-Sen’imizdedir.
 Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza bize duyduğu güvenden ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Üye sayımızı bu yılda arttırarak GENEL YETKİLİ sendika konumuna gelmiş olmamızın, en yakın rakibimize bu yılda yaklaşık 40 kat fark atarak, bize yüklediğiniz sorumluluğun farkında olarak, bundan sonra da ciddi, kararlı, inançlı,  duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. 

Sendikal kuralımızı belirlerken, çalışma koşulları ve sosyal haklar bağlamında politika geliştirirken, hem emeğin ve mesleğin sorunlarını çözmek, hem de kadın emeğini çalışma hayatımız içinde güçlü tutmak hedefiyle hareket ediyoruz; "Bir kadın, bir anne, bir eş ve bütün bunların yanında mesleğini yerine getiren hemşire, ebe ve diğer sağlık çalışanı olarak sizlerin daha güçlü bir şekilde ayakta durabilmenizi sağlama gayretiyle çalışıyoruz. 

Hekiminden hemşiresine, sağlık memurundan ebelerimize tüm sağlık çalışanlarımız ülkemizin dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması, ezanlarımızın susmaması, birlik ve beraberliğimizin sürmesi adına görevlerini en güzel şekilde yerine getirdi, getirmeye de devam edecek. 

Sağlık çalışanları için kutsal saydıkları mesleklerini yaparken kendilerine sunulan en güzel hediye, hiç şüphesiz değer verdikleri kişilerden aldıkları unutamayacakları teşekkür cümleleridir.

SAĞLIK-SEN olarak her zaman sizlerin ve sağlık emekçilerinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Sağlık ordusunun fedakâr çalışanlarını, emeğin kahramanları olan hemşirelerimiz, ebelerimiz, eczacılarımız, psikologlarımız ve çalışanının büyük çoğunluğu bayan olan Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın anneler gününü canı gönülden kutluyoruz.

 Tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız, sundukları hizmetlerinin şefkat eli, hoşgörü, sabır ve sevgi abidesidirler. Bizler de sizlerin meslek onuruna yakışır çalışma hayatınıza olumlu etki edecek her platformda olmaya hazırız. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm mesai arkadaşlarımın günlerini ve Anneler gününü en içten dileklerimizle kutluyor, sağlık, huzur, mutluluklar ve iyi eğlenceler diliyoruz"dedi.

Sağlık Sen Bayburt Şube Başkanlığınca  Ebeler Hemşireler psikologlar Anneler Eczacılar Günü Olması Sebebiyle Birlik ve Beraberlik Kaynaşma Programı daha sonra akşam yemeği ve müzik eğlence programının ardından sona erdi.
Tarih: 18.05.2017 Saat: 09:25 Gönderen: muhsin

BAYBURT UN DEV SİTESİ

Haberle ilgili resimleri görmek için RESME TIKLAYIN
SAĞLIK SEN DEN BİRLİK GECESİ
Seçenekler
Arkadaşına Gönder Yazıcı Dostu Yorum Gönder
İlgili Konular


Henüz Yorum Eklenmemiş

Kategori: Sendika

Milletvekili Seçimleri

Bayburt

Köşe Yazıları
Murat Kurdal21.YÜZYIL
D. Ali KacırMİLLİ EKONOMİ MODELİ
Kemalettin AKSOYİSLAM’ DA ANNE BABA HAKKI
BasındanKİMLER MUTLU
Faruk Nafiz KILIÇALANŞEFAAT TAHLİYELERİ
Röportajlar

Kurban Yazıcı


(2715 okuma)Toplam 30 kişi kayıtlı
Röportajlar Anasayfa
Kitap Tanıtımları

Alperen Kılıç


(1821 okuma)Toplam 30 kişi kayıtlı
Röportajlar Anasayfa
Biyografiler
MuzikDinle


 

 Aslıhan
 Düzeni Bozuk Dünya
 Muhsin Bayburtlu
 Hasret Var
 Nejmi Devran
 Adam Sanmıştım
 Sincanlı Filiz
 Dırdır Vırvır
 İbrahim Türkmenli
 İkimizde Yanalım
 Mustafa Ahıskalıoğlu
 Kara Basma İz Olur
 Mustafa Ahıskalıoğlu
 Mendilinde Kar Getir
 Önder Özoğul
 Bu Nasıl Hayat
 Salih Demir
 Bayburt Türküleri
 Uğur Murathan
 Anlatamami

Ana Sayfa | Hesabınız | Bize Ulaşın | BAYBURT | FORUMLAR | Biyografiler | Firma Rehberi


Bayburt Rehberi
internetteki Adresiniz
bayburtrehberi@gmail.com
Web sitemiz
PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir.