Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
FUAT BAŞ
Bir Olup Beraber Olmak
11.04.2019

Toplumsal yaşamımızın yapısını oluşturacak olan 31 Mart Yerel Seçiminde “demokrasi” çatısı altında esasında sadece cümleler sarf ediliyordu. Bayburtlu tercihini Hükmü Pekmezci'den yana kullandı. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelen Hükmü Pekmezci, Bayburt Belediye Başkanı Mazbatasını alınca da makamına yerleşti. Hayırlı belediye başkanlığı diliyorum. Hemşerilerimin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür.

Sayın Pekmezci balkon konuşmasında, "Benim sırtıma büyük bir yük yüklediniz, size layık olma adına gecemi gündüzüme katıp çalışacağıma söz veriyorum. Bana oy veren vermeyen tüm Bayburtlunun Belediye Başkanı olacağım. Birbirimizi kırmadan bir olacağız beraber olacağız, Bayburt olacağız" dedi. Bir yandan tüm Bayburtlunun Belediye Başkanı olacağım birlikte yöneteceğiz derken, bir yandan da her kesimin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Pekmezci’nın konuşması, manifesto niteliğindeydi.

Seçim propaganda konuşmalarında kim ne derse desin. Ne vaatte bulunursa bulunsun hiç bir önem arz etmez. Çünkü yaptığı işler kişinin aynasıdır, laflarına bakılmaz; kişinin aklının seviyesi ancak yaptığı işlerle ortaya çıkar. Nitekim Ziya Paşa diyor ki, " Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

İlk belediye meclis toplantısında yeni dönemin hayırlara vesile olmasını dileyen Pekmezci,  toplantıyı açtı. Yeni başkan yardımcılarını ve çeşitli komisyonlar ile bağlı bulunan birliklere üye seçimi gerçekleştirdi. Atamaların ne getirip, ne götüreceğini zaman içerisinde göreceğiz. Biliyorsunuz her başkan, kendi çalışma ekibini oluşturma hakkına sahiptir. Yapılanların hepsi yasal ve başkan yetkisindedir. Kanunlara uygun olarak bu görevlere istediğini atama yetkisine sahiptir. Yeni atanan başkan yardımcılarına, encümen azalarına ve birim müdürlerine başarılar diliyorum.

Bundan sonra Hükmü beyin Bayburt için yapacakları önemlidir. Şimdiden ne olacağını söylemek zordur. Zaman gösterecektir. Kulağınız sokakta olsun Sayın Pekmezci, bu ses sizi hiç yanıltmaz. Unutmayınız ki sizi Bayburt halkı seçti, kimseye diyet borcunuz yok.

Başkan Pekmezci''nin, görev geçmişi ve söylemlerinden dolayı, Bayburt Halkı benimsemiş, içselleştirmiş gibi bir durum var ortada. Şimdiye kadar birçok başkan gördü Bayburt. Seçimlerden sonra meydanlarda söylediklerini devam ettireni, henüz görmedi.

Sayın Pekmezci, yaptığınız her olumlu işte bilesin ki yanındayız. İş yapan hatada yapar. Hatadan dönmek ve adil olmak varlığına güç katar. Yaptığın işte adil olacağın ve liyakatli kişileri göreve getireceğin kanısındayım. Aşık oyununda yenilip "curuna" güvenenlerin sizi yönlendirmesine müsaade etmeyeceğinize, duyduğunuza değil, kendi gerçeklerinizi yakalayacağınıza inanıyorum. Bilirsiniz ki fitne uzakta değildir. Hiçbir devlet, kurum ve kuruluş dışarıdan gelen güçle yıkılmamıştır. Her zaman yerel işbirlikçiler sayesinde, ya sendeletilmiştir, ya da çökertilmiştir. Almış olduğunuz eğitim gereği, elbette bu konuları birçoğumuzdan daha iyi bilirsiniz.

Seçimlerde kim kimi desteklemiş olursa olsun, bilesiniz ki yaşam içerisinde biz bizeyiz, ayrım yaptığımız her şey karşımıza güç olarak çıkar. Sizinde ifade ettiğiniz gibi, "oy veren vermeyen tüm Bayburtlunun Belediye Başkanı olacağım" size inanıyorum. Vicdan ve adalet duygunuzun her zaman, ön planda olacağına, böyle bir hataya düşmeyeceğiniz kanısındayım. Sizi Bayburt Halkı sevdi, tekrar seçti. Umut yarattınız, beklentileri yükselttiniz, bu sevgiyi boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum.

Yaptıktan sonra değil, yapmadan önce kararlarınızı gözden geçiriniz. Gücümüze güç katmak için, bütün Bayburtlular olarak bir olup beraber olmak için,  istemeyerek yaptığınız hataları göremediğinizde yanlışlarınız konusunda sizi uyaracağız. İyi yaptıklarınızda yanınızda durup sizi destekleyeceğiz. Size hata yaptırıp, arkanızdan “Çok söyledik ama bizi dinlemedi” derler. Yapılan iyi işi kendileri sahiplenir. Kötü işlerin sorumlusu siz olursunuz.


Bu yazı 2492 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Bayburt Rehberi © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Bayburt Rehberi