Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön


Kategori : Bayburt Haber
245

Atamızı Rahmet Ve Özlemle Andık


Mustafa Aker
Mustafa Aker
11.11.2019 10:54:50 Atamızı Rahmet ve Özlemle Andık

Mustafa AKER (Bayburt Rehberi) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81.yıldönümünde törenlerle anıldı.

Anma etkinliklerinin ilk bölümü Saray Bahçesi Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Anıta çelenk bırakılmasının ardından Türkiye Genelinde aynı anda Saat 09:05'de Sirenler çalınıp saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı eşliğinde Bayraklar Yarıya inip iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Çelenk sunma törenine Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Bayburt Garnizon Komutan vekili Yarbay Recai Yılmaz, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve askeri erkan, kamu ve özel kuruluş temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen okulların öğrenci grupları ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan törenin ardından, Atatürk’ü anma etkinlikleri çerçevesinde Şair Zihni Kültür Merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir program düzenlendi.

Milli İrade Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından organize edilen programda protokol konuşmalarının ardından şiirler okunarak Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi. Daha sonra ise 10 Kasım dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Programa Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, Bayburt Garnizon Komutan Vekili Yarbay Recai Yılmaz, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 


Kaynak : Bayburt Rehberi
Adınız