Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön


Kategori : Bayburt Haber
316

Bayburt'ta Sibirya Soğukları Etkisini Sürdürüyor


)Kar yağışının ardından Sibirya soğuklarının etkili olduğu Bayburt'ta gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 derece ölçüldü.
Mustafa Aker
Mustafa Aker
26.01.2020 15:41:35 Bayburt'ta Sibirya Soğukları Etkisini Sürdürüyor

Buzlanma ve don alayından dolayı meydana gelebilecek ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların, ilgililerin ve sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları hususunda uyarıda bulunuldu. Araç camları ve su birikintilerin buz tuttuğu Bayburt'ta gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 16 derece olarak ölçüldü.
 
Bayburt'un ilçelerinde ise en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere; Aydıntepe ve Demirözü'nde 17 derece oldu. Kar kalınlığının 27 santimetre olduğu Kop Kayak Merkezinde de en düşük hava sıcaklığı eksi 19 derece oldu. Gün içerisinde beklenilen sıcaklık değeri ise sıfırın altında 3 ila 7 derece arasında olacak.
 
Öte yandan Bayburt'ta kar yağışının ardından gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altında 16 dereceye düşmesi hayatı olumsuz yönde etkiledi. Soğuk hava nedeniyle şehir merkezinden geçen Çoruh Nehri'nin yüzeyinde buz tabakası oluştu.
 


Kaynak : Bayburt Rehberi
Adınız