Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön


Kategori : Üniversite Haber
547

Bayburt Üniversitesine Bir Tübitak Projesi Daha


Bayburt Üniversitesi, Bayburt Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Sinan Bayram, ‘TÜBİTAK-1512 Tekno girişim Sermayesi Desteği Programı’ kapsamında ‘Bireysel Genç Girişimci’ desteğini almaya ha k kazandı.
Mustafa Aker
Mustafa Aker
07.01.2020 16:58:41 Bayburt Üniversitesine Bir TÜBİTAK Projesi Daha

Mustafa Aker (Bayburt Rehberi) TÜBİTAK'a sunulan proje kapsamında; alınan destekle bir Biyoteknoloji Şirketi kuracaklarını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Sinan Bayram; kurulacak olan bu şirkette Bayburt Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Gıda Mühendisliği Programından iki yüksek lisans öğrencisinin istihdam edileceğini söyledi.

TÜBİTAK tarafından kabul edilen proje kapsamında 200 bin lira desteklemenin alındığını belirten Bayram, bir yıl sürecek olan bu projede; Bayburt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mikrobiyoloji Laboratuvarında daha önce üretmiş oldukları ve endüstriyel öneme sahip pigmentleri; ilaç, gıda ve kozmetik sanayisi gibi farklı alanlarda pazarlamayı ve bu vesile ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun başta olmak üzere, tüm akademik ve idari paydaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür eden Bayram, çalışmalara daha büyük bir motivasyonla devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmelerini sağlayan ‘TÜBİTAK-1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’ ile fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.


Kaynak : Bayburt Rehberi
Adınız