Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön

Bayburt Belediye Spor Yönetimi - Bayburt Belediye Spor
211

Röportaj Konuğu : Bayburt Belediye Spor Yönetimi
Röportaj Tarihi : 19.02.2010
Röportor : Naci Ahıskalıoğlu
Konu : Bayburt Belediye Spor

Naci Ahıskalıoğlu : Değerli okurlarımız bu ayki söyleşi konuğumuz Bayburt 1.Amatör kümede şampiyonluğu kazanan, önümüzdeki yıl kriterli, deplasmanlı amatör lig (4.lig)’de Bayburt’umuzu temsil etmeye hak kazanan  şampiyon Bayburt Belediye Spor Kulüp Başkanı Ünal KODAK ve Teknik direktörü Süleyman DÜNDAR.


Naci Ahıskalıoğlu : Sayın, KODAK öncelikle sizi tanıyalım.
Ünal KODAK: 1970 Bayburt Doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 1991 yılından bu yana Bayburt Belediyesinde görev yapmaktayım. 1991 yılında Belediye Spor Kulübüne üye oldum. Daha sonraki yıllarda  yönetim kurullarında  çeşitli görevlerde bulundum. 2008-2009 sezonunda Kulüp Başkanlığına seçildim. Halen bu görevi yürütmekteyim.

Naci Ahıskalıoğlu : ​2009-2010 Sezonunda şampiyon oldunuz, görüşlerinizi alabilir miyiz?
Ünal KODAK: Bayburt Belediye Spor, emeğinin karşılığını almıştır. 2008-2009 sezonunda amatör ligi 2. olarak bitiren takımımız bu sezon takviyeler yaparak şampiyonluk parolası ile yola çıktı. Öncelikle  teknik kadromuz ve futbolcularımızla şampiyon olacağımıza gönülden inandık. Her türlü hava ve saha şartlarına rağmen teknik kadromuzun ve futbolcularımızın yürekten gösterdikleri mücadele sonucunda 2009-2010 sezonunu şampiyon olarak tamamlamayı başardık. Geçtiğimiz yıllara oranla bu sezon amatör ligde heyecan ve çekişmenin olması Bayburt’taki insanların futbola göstermiş oldukları önemi de ortaya koymaktadır.Özellikle maçlarımızı görsel ve yazılı olarak kamuoyuna aktaran basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. 18 hafta süren lig maratonunda mücadele eden bütün takımlarımıza ve yönetim kadrolarına, Bayburt Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, ASKF Başkanlığına,Hakemlerimize  ayrıca maçları stadyuma gelerek izleyen bütün taraftarlara  spora vermiş oldukları katkılardan dolayı  teşekkür ediyoruz.Göreve geldiğinde bütün amatör spor kulüplerine aynı mesafede olacağını ancak şampiyon olan takıma desteklerini esirgemeyeceğini söyleyen Belediye Başkanımız Sayın H.Ali Polat’ın desteklerini bekliyor, şampiyon olduğumuz günden bu yana bizlere göstermiş olduğu ilgi ve  alakadan dolayı kendilerine  teşekkür ediyorum.

Naci Ahıskalıoğlu : ​Yeni Sezonda Yönetimde değişiklik yapacak mısınız?
Ünal KODAK: Mart ayında Bayburt Belediye Spor Yönetiminin kongresi var. Kongre sonucuna göre yönetim de yeni şeklini alacaktır.

Naci Ahıskalıoğlu : 4.Ligde mücadele edeceksiniz oyuncu transfer edecek misiniz?
Ünal KODAK: Evet gereken oyuncu takviyesi yapılacak. Amacımız Belediye Sporu başarılı kılarak 3.lige çıkarmaktır.

Naci Ahıskalıoğlu : Bayburt Belediye Spor Teknik Direktörü Sayın DÜNDAR kısaca sizi tanıyalım.
Süleyman DÜNDAR: 1968 Bayburt doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Bayburt’ta tamamladım. Bayburt Meslek Yüksek Okulunda 2. sınıf öğrencisiyim. Futbola 10-11 yaşlarında Bayburt’un en eski kulübü olan Bayburt Gençlik Spor kulübünde başladım. 1989-1990 sezonuna kadar spor yaşantımı burada sürdürdüm. Sözünü ettiğimiz sezonda Bayburt Spor 3.ligde iken transfer olup burada 1 yıl oynadıktan sonra Bayburt Belediye Spor kulübünün teklifi üzerine kuruluş yılı olan 1990 yılında buraya transfer oldum.Yaklaşık 20 yıldır bu kulüpte spor yaşantımı sürdürmekte olup ayrıca Bayburt Belediyesinde Memur olarak  görev yapmaktayım.

Naci Ahıskalıoğlu : ​Zorlu bir ligin ardından Bayburt Belediye Sporu Şampiyonluğa ulaştırdınız. Başarının öyküsünü okurlarımızla paylaşır mısınız? 
Süleyman DÜNDAR:Yaklaşık 6-7 yıllık bir çalışmanın sonucudur. İyi bir takım kurmak için büyük çaba harcadık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın çabası ile birlikte en önemlisi Belediye Başkanımız Sayın H.Ali POLAT’ın maddi ve manevi katkıları ile hayal ettiğimiz takımı kurduk ve diğer takımlardan 2 ay önce idmanlara başladık. Çok çalıştık, bütün olumsuzluklara rağmen çok mücadele ettik. Haklı bir şampiyonluk kazandık. Bu mücadeleyi spora ve sporcuya yakışır bir şekilde yapmaya çalıştık, umarım başarmışızdır.
 
Naci Ahıskalıoğlu : ​Kriterli, deplasmanlı amatör lig (4.lig) hakkında bizi bilgilendirir misiniz?
Süleyman DÜNDAR: Şu an itibari ile tam anlamıyla bizler de bu bilgiye sahip değiliz. Bize henüz tebliğ edilmiş bir bilgi yok. Ancak kendi imkânlarımız ve araştırmalarımız sonucunda edindiğimiz bilgiye göre 3. lige çıkma yolunda bundan sonra artık Türkiye Şampiyonası grup elemeleri son kez bu sene oynanacak. Daha sonra Kriterli ligde başarılı olan takımlar bir üst lige yani 3.lige çıkacak. Tabi adından da anlaşılacağı gibi kriterli deplasmanlı ligde oynayabilmek için de bazı kriterler mecburi olacak, fakat daha önce söylediğim gibi bu konu hakkında kesin bir bilgiye sahip değiliz.

Naci Ahıskalıoğlu : ​4.lige hazırlanırken transfer yapacak mısınız? Maddi ve manevi yönden Belediye Başkanımız Sayın H.Ali POLAT’ın takıma desteği var mı? Yönetim kimlerden oluşuyor?
Süleyman DÜNDAR: Evet daha iyi ve daha güçlü bir kadro oluşturabilmek için transfer yapmayı tabii ki düşünüyoruz. Sayın Belediye Başkanımız H.Ali POLAT Bayburt Belediye Spora maddi ve manevi olarak her türlü desteğini esirgemeden bizlere vermiştir. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Mart ayında olağan kongremiz var.  Mevcut Yönetim kurulumuz Ünal KODAK, Özcan ÇELİK, Remzi KILIÇ, Mahmut YAZAR, Necati MERCİMEK, M. Necip ERENGİL, Kasım ŞENER, Kadir KALEKAHYASI ve Yaşar KÖZ’den oluşmaktadır.

Naci Ahıskalıoğlu : ​Gördüğüm kadarıyla oyuncularımızla ve yanınıza gelen gençlerle ağabey kardeş ilişkiniz var, sizi çok seviyorlar, onlara nasıl bir örneksiniz? Oyuncularınızı ne doğrultuda yönlendiriyorsunuz?
Süleyman ÜNDAR: Sporcu kardeşlerimle aramda her zaman manevi bir bağ olmuştur. Bu da her zaman sahadaki performanslarına yansımıştır. Onlara abi olmaya çalışıyorum. Ben de onları çok seviyorum. Sporcularımı önce insan, sonra sporcu olmaları yönünde yönlendiriyorum.

Naci Ahıskalıoğlu : Gerçekçi olmak gerekirse bugün 2.ligde oynamak maddi olarak çok güç.  Birçok büyük şehir takımı 3.ligde mücadele ediyor. Siz kendinize hedef hangi ligi belirlediniz?
Süleyman DÜNDAR: Bizim hedefimiz Allah (c.c.) nasip ederse 3.lig, inşallah gerçekleşir. Ama diğeri de şartlara bağlı.

Naci Ahıskalıoğlu : ​Bayburt’taki gençlerin arasında imkân tanınırsa 1.ve 2. ligde top koşturacak yetenekler var mı?
Süleyman DÜNDAR: Her yerde olduğu gibi Bayburt’ta da yetenekli kardeşlerimiz var. Bunlardan özellikle ismini vermek istediğim Sebahattin TALİ, Sezai DAĞ, Akif OKUR, Burak KUTLUER, Behsat TÜRK ve daha niceleri… Diğer takımlarda da yetenekli arkadaşlarımız var tabi ki.
 
Naci Ahıskalıoğlu : ​Bayburt ve İstanbul’daki iş adamlarımızdan nasıl bir destek bekliyorsunuz?
Süleyman DÜNDAR: Onlar bizim büyüklerimiz. Maddi ve manevi desteklerini bekliyor onları hep yanımızda görmek istiyoruz.

Naci Ahıskalıoğlu : ​Son olarak ne söylemek istersiniz?
Süleyman DÜNDAR: Son olarak Belediye Başkanımız sayın H.Ali POLAT’a sevgisini ve desteğini bizlerden  esirgemediği için çok teşekkür ediyorum. Sezon başından sonuna kadar bizlere en iyi  şekilde spor yapmamızı sağlamak için çaba harcayan Gençlik ve Spor İl Müdüremiz sayın Hatice YAZGAN’a, Futbol İl Temsilcimiz Mete TÜRKER’e, İstanbul Eyüp Spor Başkanı değerli hemşehrimiz Sayın Muammer TORUN’a, daha önceden Belediye Spor’da Kulüp Başkanlığı yapan Sayın Muammer DAŞTAN, Muhsin DEVELİ, Raif KALEKAHYASI ve Özcan ÇELİK’e de ayrıca teşekkürlerimizi borç biliriz. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Remzi KILIÇ, Mahmut YAZAR ve M. Necip ERENGİL’e ayrıca göstermiş oldukları özveri ve fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Yine bütün BELEDİYESPOR taraftarlarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyor, sporun sevgi ve kardeşlik olduğunun herkes tarafından bilinmesini istiyorum. 
Son olarak Belediye Başkanımız sayın H.Ali POLAT’a sevgisini ve desteğini bizlerden  esirgemediği için çok teşekkür ediyorum. Sezon başından sonuna kadar bizlere en iyi  şekilde spor yapmamızı sağlamak için çaba harcayan Gençlik ve Spor İl Müdüremiz sayın Hatice YAZGAN’a, Futbol İl Temsilcimiz Mete TÜRKER’e, İstanbul Eyüp Spor Başkanı değerli hemşehrimiz Sayın Muammer TORUN’a, daha önceden Belediye Spor’da Kulüp Başkanlığı yapan Sayın Muammer DAŞTAN, Muhsin DEVELİ, Raif KALEKAHYASI ve Özcan ÇELİK’e de ayrıca teşekkürlerimizi borç biliriz. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Remzi KILIÇ, Mahmut YAZAR ve M. Necip ERENGİL’e ayrıca göstermiş oldukları özveri ve fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Yine bütün BELEDİYESPOR taraftarlarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyor, sporun sevgi ve kardeşlik olduğunun herkes tarafından bilinmesini istiyorum.

Naci Ahıskalıoğlu​ : Bize değerli zamanlarını ayıran, Sayın Ünal Kodak ve Süleyman Dündar’a Haber 69 dergisi ve Bayburt rehberi sitesi adına teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.


nacoaga@gmail.com
 
 

 
Adınız
Röportajlar
Son Eklenen Röportajlar

Bülent ERDAŞ
Serhan Haşlak
Ahmet Karslıoğlu
Yaşar Aker
Foto Yavuz (Hacı Ahmet Yavuz)
Mehmet Öksüzer
Ahmet Şafak
Abdulcelil Kahveci
Tuncay Başaran
Hacı Ali Polat
Bayburt Belediye Spor Yönetimi
Berhan Şimşek
Bahattin Köse
Uğur Çoban
Kurban Yazıcı
Emin
Popüler Roportajlar

Bülent ERDAŞ
Ahmet Karslıoğlu
Yaşar Aker
Foto Yavuz (Hacı Ahmet Yavuz)
Ahmet Şafak
Tuncay Başaran
Berhan Şimşek
Kurban Yazıcı
Emin