Yeni Sayfa 1

Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön


Kategori : Eğitim
386

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden "zorla Nakil" Açıklaması


Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 'bir öğrencinin zorla okul naklinin yaptırılması iddialarına yönelik' bazı haber siteleri ve sosyal medyada yayılan söylemlere ilişkin bir açıklama yayımladı.
Mustafa Aker
Mustafa Aker
13.02.2020 17:13:30 İl Milli Eğitim Müdürlüğünden

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada“13 Şubat 2020 Perşembe günü bazı sosyal medya organlarında bir öğrencimizin zorla okul naklinin yaptırılması iddialarına ilişkin olarak;
 
6 Şubat 2020 Perşembe Günü Gaziler İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenciler beden eğitimi dersinde kartopu oynarken Atatürk Büstüne kartopu isabet etmesi sonucu öğrenciler ilgili ders öğretmeni tarafından uyarılmasına rağmen bir öğrencinin bu davranışlarına devam etmesi sonucu ilgili ders öğretmeni tarafından okul idaresine yazılı bilgi verilmiştir.
 
Olaydan bir gün sonra aynı öğrencinin okulda bir kavgaya karışması sonucu öğrencini velisi öğrencinin genel durumu hakkında görüşme yapılmak üzere okula çağrılmıştır.
 
 Bu görüşmede öğrencinin davranış bozuklukları sergilediği okula geldiği günden beri rehberlik servisinde öğrenci ile sürekli görüşmeler yapılmasına rağmen öğrencinin okula uyum sorunu yaşadığı öğrenci velisine ifade edilmiştir.
 
Öğrencinin okul değiştirmesinin uygun olacağı öğrenci velisine bildirilmiş bunun üzerine öğrenci velisi kendi yazılı talebi üzerine öğrencisini başka bir okula nakil etmiştir. Olayla ilgili inceleme ve soruşturma Valiliğimizce başlatılmıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
 


Kaynak : Bayburt Rehberi
Adınız