Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön


Kategori : Belediye Haber
895

Aile Hekimleri Derneğinden Başkan Pekmezci'ye Ziyaret


Bayburt Aile Hekimleri Derneği Başkanı Burak Suiçmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraber Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'yi ziyaret etti
Mustafa Aker
Mustafa Aker
13.12.2019 18:26:00 Aile Hekimleri Derneğinden Başkan Pekmezci'ye Ziyaret

Mustafa AKER (BAYBURT REHBERİ) Derneğin Kuruluş ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Bayburt Aile Hekimleri Derneği  Başkanı Burak Suiçmez;" Aile Hekimleri Derneklerinin şuan itibariyle 73 ilde faaliyette olduğunu ve Türkiye geneli toplam 27 bin Aile Hekimlerini Temsilen Aile Hekimleri Dernekleri Fedarasyonu (AHEF) çatısı altında birleştiklerini söyledi. 
 
AHEF Türkiyede birinci basamak sağlık hizmetlerinin her yönden iyileştirilmesi için devletin bütün kademeleri ile ve halkımızla iletişim halinde faaliyetlerini kesintisiz sürdürmektedir. 
 
Bayburt'ta da bu faaliyetler ışığında birinci basamak sağlık hizmetlerinin en kaliteli şekilde yürütülebilmesi için elimizden gelen bütün çabayı sarfediyoruz.
 
Merkezde 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Binasının Yeniden yapım projesi dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından boşaltılması istenmiştir.
 
6 aile hekiminin ve toplamda 17 Personelin Bayburtta yaklaşık 20bin kişiye 1.Basamak Sağlık Hizmetlerini sunduğu Aile Sağlığı Merkezimiz için uygun bir yer Belediye Başkanımız Hükmü Pekmezci'den talep ettik.
 
Bayburt Belediye Başkanımız Hükmü Pekmezci  de bu konuya kesinlikle duyarsız kalınamayacağını ve ilgili makamlarla irtibata geçileceğini ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamasını sağlamak için elimizden gelenin yapılacağını söyledi.
 
 Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci'ye bizleri ağırladıkları için teşekkür eder başarılar diliyoruz dedi.
 
Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ise Bayburt Aile Hekimleri Derneği'nin nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek sağlık alanında gerek 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi nin yeni binası için gerekse ilimizde görev yapan tüm doktorlarımızın sorunları için elimizden gelen ne varsa vermeye hazır olduklarını Belediyenin kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu randevusuz gelip ziyarette bulanacağını ifade etti.
 


Kaynak : Bayburt Rehberi
Adınız