Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön


Kategori : Siyaset
553

İyi Parti Heyeti Bayburt'u Ziyaret Etti


İyi Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, Bayburt’la ilgili sorunları yerinde incelemek amacıyla bir dizi istişarelerde bulunmak için Bayburt sivil Toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
Admin
Admin
31.01.2020 10:38:47 İYİ Parti Heyeti Bayburt'u Ziyaret Etti

Bayburt ziyaretiyle ilgili konuşan Cihan Paçacı, gezdikleri illerdeki sorunları yerinde tespit ederek Türkiye gündemine taşımayı amaçladıklarını söyledi. Bayburt’un ticari ve işsizlik açısından çok sıkıntılı bir il olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Paçacı, “Özellikle tarım ve hayvancılığın bölgenin özelliğine göre iyi bir noktada olması gerekirken buralarda da çok ciddi problemler olduğunu tespit ettik.

Bu konuyu Ankara’ya taşıyacağız. Aslında Türkiye ekonomik açıdan üretimden koptuğu için bu problemlerle karşılaşıyoruz. Bugün Bayburt’ta karşılaştığımız problem Edirne’de de var. Tarım konusu Türkiye’de çok ihmal edildi. Yani samanı bile Türkiye Bulgaristan’dan ithal ediyorsa tarım bitmiş demektir. Eğer tarım bitiyorsa işsizlik doğal olarak artıyor demektir.

Çünkü tarımda çalışan insanlar iş aramak için köyünü terk edip, şehirlere kasabalara yerleşiyor. İş bulamayınca da işsizlik artıyor” dedi. Alınması gereken tedbirlerin belli olduğunu ancak mevcut iktidarın bu tedbirleri almadığını öne süren Paçacı şöyle devam etti: “Alınması gereken tedbirler belli aslında ancak bugün o tedbirler alınmıyor.

Orta ve uzun tedbirler alması gerekiyor Türkiye’nin. Kısa vadeli tedbirlerle bu iş geçiştirilemez. Biz İyi Parti olarak gereken hazırlıklarımızı yaptık bitirdik. Ve bölgesel merkezler kurarak her bölgenin kendi şartlarına özgün modeller ürettik.

İnşallah Türkiye’yi yönetme şansını elde edersek ekonomiyi kalıcı bir şekilde düzeltmek ve her türlü dış şartlara karşı dayanıklı hale getirmek için gereken tedbirleri alacağız.” “Kanal İstanbul’a harcanacak para deprem hazırlıkları için harcansın” Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremde de değinen Paçacı, Türkiye'ye bir daha böyle acılar yaşatmaması temennisinde bulunarak çok ciddi tedbirler alınması gerektiğini bildirdi.

Yaşanan depremin Türkiye için bir ihtar olduğunu vurgulayan Paçacı, “Bundan sonraki çalışmalar için bir an önce işe başlamak için bize bir ihtardır. Bizim eğer 75 milyar gibi bir paramız varsa bunu kanal İstanbul gibi uçuk projeler yerine deprem bölgelerindeki yaşayan insanlarımızın hayatını garanti altına alacak tedbirlere harcamalıyız. Çünkü insandan daha değerli bir varlık yoktur” dedi. 

Ziraat Odası Başkanlı, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı, Şoförler Odası Başkanlığı, Ticaret Odası Başkanlığı ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ziyaretini ardından, İyi parti binasında katılımcılarla karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunduktan sonra Bayburt’tan Erzincan’a hareket ettiler.

 


Kaynak : Bayburt Rehberi
Adınız