Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön

Recep Akkoyun
120

Adı ve Soyadı : Recep Akkoyun
Mesleği : Esnaf
Yazan : Faruk Nafiz Kılıçalan
Tarih :

Geçtiğimiz Pazar (7 Aralık 2009) günü kaybettiğimiz ve asla yeri doldurulamayacak biri… (Bir dostumuzun yerinde tespiti ile) Gerçek bir Bayburt sevdalısı, beyefendi, çelebi, temsil kabiliyeti olan, mesleğinde bir numara, hanedan, yürekli, insanlar arasında ayrım gözetmeyen, biraz asabi görünen fakat asla kırıcılığı tasvip etmeyen, izzet ve ikramı bol olan, değerlerine müdrik, kapasitesini zorlayan, zeki ve aynı zamanda kabiliyetli… Bayburt'umuzun köklü asilzade bir ailesine mensup iyi insan Recep Akkoyun, bizim için çok özel bir yeri olan ağabeyimiz ve dostumuz idi.

O, ülkenin son zamanlarda ekonomik, sosyal ve siyasi kaos içinde, çaresizliğinden son derece muzdarip, bireysel olarak ise mağduru olan biriydi. Mamafih bu mağduriyetini duygu sömürüsüveya başka bir şekilde ön plana çıkarmamış, ancak çok yakın “ehbapları” ile hemhal olarak paylaşmıştır. “Sırlı” idi. Onuruna çok düşkündü.

En belirgin özelliği haksızlığa tahammülsüzlüğüdür. Değeri ne yazık ki bilinmeyen bir “Bayburt köşebendidir”. Çevresi çok geniştir… İlişkilerini sağlam zemine oturtmasını bilen, şuurlu bir gardaşımızdı.

Düğün, cenaze ve hasta ziyaretlerine özel bir önem verirdi. Cenazesinde de hemşerilerimizin bu özelliğine binaen gereken önemi verdiği, nitekim kalabalık bir katılımla teyit edilmiştir. Dillere destan bir cenaze töreni ile Bayburtlu ona vefasını göstermiştir.

İyi bir aile reisi olduğu herkes tarafından takdir edilir, evlatları söz konusu olduğunda gözleri çakmak çakmak dolardı… Hülasa Recep ağabeyimin bende yeri asla dolmayacak istisnai bir mevkii olacaktır. Seni unutmayacağız Recep baba… Mekânın cennet olsun.


Adınız
Ma'şeri Bayburt
Son Eklenenler

Nevres Taştan
Ertuğrul Haşlak
Derviş Yücel
Mikdat Topçu
Halim Turan Oğulluk
Hüsamettin Elçi
Hamit Kadakal
Engin Özkal
Kenan Niyazi Abdullahoğlu
Ferit Çağ
Popüler

Hüsamettin Elçi
Kenan Niyazi Abdullahoğlu
Berhan Şimşek
Hacı Şaban Efendi (Temur)
Ahmet Aksoy
Recep Akkoyun
Pala Nazif
Salih Cengiz
Prof. Dr. Semra Kahraman
Dr. Eser Cemil Alptekin