Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön

Turan Yılmaz
1588

Şampiyonluk Bayburtumuza Hayırlı Olsun

Sezon başı Sayın Valimizle görüştüğümüzde takımızın sahipsiz kaldığını bu durumdan oldukça endişeli olduğunu sohbetimiz sırasında bana söylediğinde kendisine Sayın Valim siz hiç tasalanmayın Bayburtum takımını asla sahipsiz bırakmaz merak etmeyin gereken desteği mutlaka verecektir demiştim.

Zaman kısıtlıydı yönetim seçilecek transferler yapılacak şehirde bir umutsuzluk, acaba sorularının cevapsızlığından duyulan tedirginlik had safhadaydı.

Yıllarca bizi hegomonyası altına alan bizleri arka bahçesi gören kendilerine hayrı olmayan olmazsa olmaz olgusunu oluşturan malum zihniyetin dışında bir kadro oluşturuldu.

O zihniyetin sempatizanları köşe başlarında çay ocaklarında kulisler yaparak bu takımdan bir şey olmaz küme düşeriz olguları yaratmaya çalıştılar.

Hepsi bizim insanımızdı asla ötekileştirmeden dilim döndüğünce sohbetlerde yılların deneyimiyle düşüncelerimi ve fikirlerimi anlatmaya çalışıyordum.

Yıllarca Bayburtta asla kabullenmediğim zihniyetin silinmesi kolay değildi.yıllarımı bu işe vermiş tek Bayburtlu teknik direktör olmanın onuru sorumluluğuyla Bayburtuma elimden geldiğince dilim döndüğünce anlatmaya çalışırken ilk olmanın zorluğunu yaşadım yaşamaya devam ediyorum.

Sezonun ilk idmanında tribünde sevgili ersoy başkanla sohbet ederken koltuklarda idmanı izleyen Bayburtlu hemşehrilerimiz vardı.hocam yılların tecrübesine sahipsin takımı nasıl görüyorsun nasıl buldun diye bir soru sordu bana. 

Başkanım geçen seneden daha iyi bir kadro gördüm. İnşallah bu kadroya sahip çıkarız .hem malum zihniyetten kurtulur hemde ligde sıkıntısız günler geçiririz diye cevap verirken, bizi dinleyenlerden bazı hemşehrilerimizin yüzlerindeki mimikleri inanın şu an bile gözlerimin önünde.

Her yerde fikirlerimi düşüncelerimi ve kadroya olan inancımı dile  getirdim.köşemdeki yazılarımda satırlara döktüm.

Üst üste kazanılan puanlar takımımızda öz güven sağladı öyleki tarihimizin en başarılı sezonunu geçirirken na mağlup olarak türkiyede ve dünya futbol kamu oyunda haklı gurur yaşadık.

Ara sıra sunni gündemler yaşadıysakta çok şükür bunları az hasarlarla atlattık.

Kadro bize Allahın bir lütfuydu çok çok iyi değildik ama doğrulukla yanlışlığın savaşında futbolcularımız aslanlar gibi mücadele ederken Bayburtlular olarak dolu tribünlerle kendilerini 12 nci adam olarak hep destekledik.bizi başarıya alıştırdı futbolcularımız .

Bu gün 32 yılın özlemiyle tribünlerdeki yerimizi aldık .Hala acaba sorusu taşıyan hemşehrilerimizn sayısı hiçte az değildi.maçtan önce hocam bu maç ne olur sorusuna keyfine bak yak sigaranı keyifle izle maçı şampiyon olduk maç sonunda bunu galibiyetle taçlandıracağız cevabımla yüreklerine su serpmiş oluyordum.

Bunları söylerken inançlarım aynında yıllarca edindiğim deneyimlerinin bende olan birikiminden kaynaklanıyordu sözlerim yoksa asla müneccim değildim.

Maçı kazandık şampiyonluk özlemimize son verdik bunu mutluluğunu doya doya yaşayalım.

32 yıl sonra Bayburtumuz ikinci lige yükseldi bunu Bayburt Özel İdaresporumuzla gerçekleştirdik. Başta sevgili ersoy başkanımız nezdinde tüm yönetici kardeşlerimiz teknik heyetimiz yüreğini sahaya koyan sevgili futbolcularımız yanında tüm destek olanlara emeği geçenlere vede tribünlerde tam destek olan 12 adamımız taraftarlarımıza hepinize yürekten teşekkürler.

Maçın bitiş düdüğüyle sahayı bayram yerine çevirdik.futbolun birleştirici gücü sergilenirken oluşan mutluluğu tribünde sevinç göz yaşlarıyla coşku içinde huzurla dolu dolu izledim..

Şampiyonluk sevincimizi paylaşmanın huzuru ve mutluluğuyla duygularımı sizlerle paylaşmak istedim.

 

Adınız


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜM MAKALELERİŞampiyonluk Bayburtumuza Hayırlı Olsun 2019-11-04 16:19:33
O Sene Bu Sene Belediye Başkanımızı Seçtik Sıra Şampiyonlukta 2019-11-04 16:17:59
De Get Bayburt Şampiyonluk Turu İçin Davul Zurnaları Hazırlayın 2019-11-04 16:13:23
Bayburt Özel İdare Spor Emin Adımlarla Şampiyonluğa İlerliyor 2019-11-04 16:09:36
İnanmak Başarmanın Yarısıdır 2019-11-04 16:04:33