Yükleniyor... Önceki Sayfaya Geri Dön

Serdar Kadakal
556

Adı ve Soyadı : Serdar Kadakal
Mesleği : Ziraat Mühendisi
Yazan : Faruk Nafiz Kılıçalan
Tarih : 01.10.2010

Serdar bey kardeşim, Bayburt'umuzun geniş ve asilzade bir sülalesi olan Kadakal ailesindendir.

Aslen Kitre Köyünden olan Serdar beyin , hemşehrisi, arkadaşı olmaktan hep onur duymuşumdur. Bizim gurbette tanıdığımız, köylümüz ama gurbet arkadaşımızdır. Çocukluğunu kısmen memlekette geçirmiş, gençliğini I stanbul'da yaşamış, eğitimini de Erzurum da tamamlamıştır. Ziraat Yüksek Mühendisi olan bu hemşeri, yakın bir zamanda doktorasını da tamamlamak üzeredir... lokal ve mevzii olarak tam bir Bayburt  igürüdür.

Memleketsever, alicenap, hizmet ehli ve şuurlu bir Bayburt evladı. Memleket sevmenin ön şartının memlekete hizmet ile olacağı bilinci ile hamasetten uzak,  izibilite emeği içermeyen ve proje ve

planlaması olmayan sadece iş olsun torba dolsun kabilinden yapılan hamasi işlere kulak asmaz, mesleki bir şuur ile reel çalışmalara aşinadır. Dostuna dost deyimine uygun bir karaktere sahip, tuttuğunu koparan, kararlı ve standartlarını zorlayan ve başarılı örnek bir kişiliktir.

Türlüzorluk ve meşakkatlerle gurbette yaşam şartlarını gögüslemiş, lokal olarak şuurlu, bilinçli memleketsever; hemşeri canlısı, çelebi, hatır gönül bilen, konuştuğu insanlara güven veren; güler yüzlü, yakışıklı, hanedan, nüktedan, güzel ve oldukça şık giyinen, temsil yeteneği ve kabiliyeti zirvede, çok okuyan ve kendini geliştiren; duygusal, merhametli, haksızlık karşısında esaslı bir duruş gösteren bir değerdir. Mesleğini ciddi manada önemseyen ve ülkeden aldıklarını ziyadesiyle ülkeye geri iade etme telaşında olan bu kardeşimiz, Trakya Tarım Kredi Kooperati leri Bölge Müdürlüğünde yüz akı denilebilecek ve herkesin de ittifakla teslim ettiği uhdesindeki Bölge Müdür Yardımcılığı görevini kendi, bilgi -becerisi, ihlas ve samimiyeti ile yüksek mesleki bilgisi sayesinde bileğinin gücüile elde etmiş, kimseye karşı bir diyet borcu hissetmeyen bir kardeşimizdir.

Öyle bilindik klasik bürokrat havalarında değil, gerçekten ahlakı ve inancının gereği yediği ekmeğin helâl olması noktasında son derece hassas; çevresinde daima saygı uyandıran, bilaistisna gece ve gündüz mesleği ile ilgili faaliyetleri fazlasıyla yapan bu hemşeri çoğu zaman hem kendisine ve çocuklarına hem de diğer sevenlerine karşı birazcık olsun vebal altındadır diye düşünüyorum. Yakın zamanda elim bir tra ik kazasında annesini ve kızkardeşini kaybetmiş olup, bu acı olay karşısında ondan beklenilen metanet ve sabrı gösterebilmiş inançlı bir insandır. Bu güzel insan çok sevdiği memleketi Bayburt'a uzun zamandanberi gidememenin sıkıntısını da ziyadesiyle çekmektedir.


O zellikle Bayburt’ta çok tanınmayan birisini burada yazmamızdaki saik, siz sevgili okurlarımızın Bayburt dışında da yetişmiş çok değerli hemşehrilerimizin olduğunu bilmesi ve bu hemşehrilerimizi bizzatihi tanıtım amaçlıdır. I şte bu Kadakalzade kardeşimiz de bu değerli hemşehrilerimizden biridir. Kendisi hakkında bu kadar bilgi ka idir diyerek; Tekirdağda ikamet eden bu kardeşimize, sağlık ve huzur, sıhhat, afiyetler dilerim.


Adınız
Ma'şeri Bayburt
Son Eklenenler

Nevres Taştan
Ertuğrul Haşlak
Derviş Yücel
Mikdat Topçu
Halim Turan Oğulluk
Hüsamettin Elçi
Hamit Kadakal
Engin Özkal
Kenan Niyazi Abdullahoğlu
Ferit Çağ
Popüler

Hüsamettin Elçi
Kenan Niyazi Abdullahoğlu
Berhan Şimşek
Hacı Şaban Efendi (Temur)
Ahmet Aksoy
Recep Akkoyun
Pala Nazif
Salih Cengiz
Prof. Dr. Semra Kahraman
Dr. Eser Cemil Alptekin